Fores Kariyer Kariyerinize Açılan Kapı

Fores Kariyer

Fores, insan kaynakları alanında edinilen deneyimler sonrası, iş yaşamında bireyin mutluluğunun ne kadar önemli, bunun başarıya ve verime etkisinin nasıl da büyük olduğunun gözlenmesi sonucu ortaya çıktı.

Lise döneminde, öğrencinin meslek keşfine yardımcı olacak etkin yöntem ve araçlar olmadan, mevcut sınav sistemi içinde kaybolduklarını tüm velilerimiz deneyimliyor. İlerideki dönemlerde bu yanlış üniversite ve/veya meslek, “mutsuz iş yaşamlarına” dönüşebiliyor. Fores Kariyer bunu engellemek için daha öykünün başında devreye girerek, öğrenciye yardımcı olmak üzere kuruldu. Öte yandan iş yaşamındaki mutsuzluğa son vermek isteyen yetişkinlerinde benzer ihtiyaçları olduğu keşfedildi.

Kısaca Fores, kariyer hakkındaki sorularınıza yanıt bulmak için kuruldu. Bizi sosyal medyadan takip edebilir ya da bize ulaşın sayfamızdaki iletişim araçlarını kullanabilirsiniz.

Çiğdem Koçum

KURUCU, EĞİTMEN

1990 yılında Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 1996 yılına kadar TBMM Dış İlişkiler Bölümünde “Uluslararası İlişkiler Uzmanı” olarak çalıştıktan sonra aynı yıl Osmanlı Bankası’na İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev aldı.

Osmanlı Bankası’nda Bank of America tarafından gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Ardından 2001 yılında İŞ-TİM Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.-Aria’ da, Organizasyonel Gelişim Müdürü görevini yürütmüş, ardından AVEA ismini alan şirkette Organizasyonel Gelişim ve Kalite Direktörü rolünü üstlenmiştir. 2008-2009 yıllarında Ayaydın Mirolio grup da İK Koordinatörü olarak çalıştıktan sonra, İş Bankası iştiraki Softtech’de İK Direktörü olarak 2018 yılına kadar çalışmıştır. Aynı yıl FORES Kariyer Danışmanlık Şirketi’ni kurarak hem liseli gençlere hem de yetişkinlere kariyer danışmanlığı yapmaktadır.

Fores Kariyer Çiğdem Koçum